معرفی موسسه

”موسسه فرهنگی به سوی بی نهایت” به منظور آموزش، پژوهش و تولید محصولات فرهنگی با نگرش “دین فطری” تحت نظارت حجت الاسلام و المسلمین استاد سید هادی عظیمی با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به شماره ثبت ۱۶۴۰ در سال ۱۳۹۳ تأسیس شده است .

اهداف مؤسسه

  1. پاسخ به نیازهای فکری و اعتقادی آحاد جامعه‌ی خصوصاً جوانان و نوجوانان از طریق گروه‌های مرجع؛
  2. ارائه‌ی راه‌کارهای مؤثر و کارآمد در آموزش دین؛
  3. ایجاد تحول در ارائه‌ی آموزش معارف به مخاطبان در عرصه‌ی حوزه‌ی علمیه، آموزش و پرورش و دانشگاه؛
  4. ارائه‌ی روش‌ها و محتوای نوین در عرصه‌ی تربیت و اخلاق مبتنی بر اعتقادات فطری؛
  5. تحکیم پایه‌های اعتقادی فطری آحاد جامعه‌ی اسلامی به‌خصوص جوانان از راه گروه‌های مرجع؛
  6. پرنمودن خلاءهایی در زمینه‌ی مباحث اعتقادی موجود در دروس معارف حوزه، آموزش و پرورش و دانشگاه.

گزارش اجمالی فعالیت

بخش آموزش این موسسه تاکنون چندین دوره آموزش حضوری برای طلاب و مبلغین حوزه علمیه قم برگزار نموده که ما حصل این دوره‌ها آموزش حدود ۲۰۰ نفر از مبلغین توانا برای ارائه مبحث ”دین فطری” برای سطوح مختلف عموم مردم، دانشجویان و دانش آموزان دوره دبیرستان است.

اجرای موفق و تاثیرگذار دوره های ارائه مبحث ”دین فطری” برای دانش آموزان دوره دبیرستان در دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه با استقبال ایشان روبرو بوده است.

تاکنون بیش از ۲۰ دوره ارائه دین فطری برای مخاطبینی از کشورهای افغانستان، پاکستان، کشمیر، ترکیه، یمن و عراق به صورت دوره‌های آموزشی کوتاه مدت برگزار شده است.

دوره ”دین فطری” در طرح ولایت دانشجویی استان‌های مختلف اجرا شده است و به گفته دانشجویان و مجریان طرح ولایت نگرشی نو و کاربردی در ذهن دانشجویان پدید آورده است.

آموزش موسسه تاکنون در دو نوبت برای حدود ۳۰۰ نفر از طلاب و مبلغین مستقر در استان تهران گام اول آموزش غیر حضوری را با هماهنگی معاونت تبلیغ مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان تهران، برگزار نموده است.

در سال ۹۶ یک دوره فشرده آموزشی طی ۴ سمینار نیم روزه برای ۴۵۰ نفر از طلاب و مبلغین دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به درخواست مرکز آموزش‌های کاربردی آن دفتر برگزار شده است.

معاونت پژوهش موسسه با همکاری گروهی از طلاب و فضلای آموزش دیده ، در حال تدوین درسنامه ”دین فطری” ویژه آموزش طلاب و مبلغین است.

برگزاری دوره‌های مهارتی مبتنی بر نگرش دین برای عموم مردم یکی از فعالیت‌های دیگر موسسه است. تاکنون سه دوره مقدماتی آئین همسرداری، آئین همسرداری (دوره تکمیلی ویژه بانوان) و آئین همسرداری (دوره تکمیلی ویژه آقایان) برگزار شده. این دوره ها از قسمت مهارتکده دین فطری در دسترس مخاطبین است.

دیدگاهتان را بنویسید