«دین فطری»؛ فضایی مجازی با نگاهی جامع به عقاید دینی

حجت الاسلام رضا دهقانی نژاد، معاون تهذیب حوزه علمیه یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» دریزد؛ به یکی از وظایف طلاب در بحث اعتقادات دینی اشاره کرد و گفت: بحث اعتقادات دینی اهمیت بسیار دارد و اکنون هم بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از عدم آشنایی با اصول اعتقادی است.

وی ادامه داد: یکی از اساتید حوزه به نام حجت الاسلام والمسلمین سید هادی عظیمی که سابقه شاگردی علمای بزرگ را دارد، مجموعه ابحاثی را به عنوان «دین فطری» جمع آوری و سایتی نیز با عنوان «dinefetri.com» راه اندازی کردند.

معاون تهذیب حوزه علمیه یزد عنوان کرد: این استاد حوزه یکسری از اشتباهاتی که در اذهان وجود دارد را مانند فهم نادرست نسبت به بی نهایت و یا اعداد را تبیین می کنند و از راه پی بردن به عظمت آفرینش به عظمت خداوند پی می برند و سپس سلسه عقاید دینی را مطرح می کند که مباحث بسیار جذاب و تاثیر گذاری است.

وی به مطالب مورد نیاز طلاب در سایت دین فطری اشاره کرد و گفت: مطالب مورد نیاز طلاب در سایت، در بخش ویژه طلاب است که اگر شخصی مطالب ویژه طلاب را کامل بیاموزد توانایی ارائه آن را به عموم خواهد داشت. این دوره هم به سه مرحله تقسیم شده است، مرحله اول ۲۴جلسه صوتی را باید گوش کند و در این مرحله استادی به او معرفی می شود سپس با گوش دادن به فایل ها، اهم مطالب را که حلقات اتصال و مربوط به ابحاث می باشد را یادداشت می کند و به استاد ارائه کرده و استاد نیز با تایید یادگیری کامل توسط طلاب ، اجازه فراگیری جلسه بعد داده می شود و تا ۲۴مرحله به این شکل سپری شده و مرحله اول پایان می یابد.

حجت الاسلام دهقانی نژاد افزود: در مرحله نخست ارائه بحث است و در مرحله دوم طلبه ای که می خواهد به مباحث مسلط شود نیاز به مطالعات بیشتر در این زمینه دارد که اگر شخصی سئوال و شبه ای را از وی پرسید بتواند بخوبی پاسخ دهد، لذا در مرحله دوم یکسری کتاب ها و مطالب مورد نظر را به شخص معرفی می کنند و با پیشروی مرحله دوم با همان استاد مرحله اول ، طلبه مباحث را کامل فرا گرفته و می آموزد و می تواند به شبهات پاسخ دهد و در مرحله سوم ، کارآموزی است که فایل های فراگرفته را به موسسه ارائه می دهند و بطور کامل مباحث را می آموزند.

دیدگاه ها بسته شده است