اولین دوره دین فطری در طرح ولایت دانشجویی زنجان

مرداد ماه امسال  دین فطری با حضور اساتید موسسه به­سوی بینهایت در قالب طرح ولایت  دانشجویی استان زنجان برگزار گردید در این زمینه مصاحبه ای داشتیم با مسئول طرح جناب آقای رستمی

با سلام و خسته نباشید لطفا بفرمایید:

۱- چگونه با مؤسسه به سوی بینهایت آشنا شدید؟

در همایش سالانه طرح ولایت دانشجویی در قم سال گذشته با تعریفی که از طرف مسئول طرح ولایت استان مازندران و اصفهان شنیدم که سال پیش دوره دین فطری رو تجربه کرده بودند مشتاق شدم بعد به سایت مراجعه کردم و برای طرح امسالمان تماس گرفتم.

۲- تاثیری که ارائه مطالب بر شما و مجموعه میزبان داشته چگونه بوده است؟ در چه حد بوده است؟

من چون خودم مسئول بودم خیلی سعی کردم سر خود کلاسا بشینم اما واقعیتش نشد، نظرسنجی ها و مصاحبه های که با دانشجو ها کردم بسیار پسندیده بودند.

۳- چه بازخوردی از مباحث از طرف مخاطبان دریافت کردید؟

خیلی مثبت بود ، یعنی من هم توی نظرسنجی دیدم که سطح نمرات بالا بود و هم در یک اردوی نیم روزه ای داشتیم و همچنین مواقعی که به بهانه های مختلف با دانشجو ها نشست و برخواست و دورهمی داشتیم، و سوال میکردم خیلی ابراز رضایت می کردند که این ها مثلا یک گمشده ای را پیدا کرده بودند. و فهمیده بودند که تا کنون فهم درستی از دین نداشتند.

۴- دوره چند روزه بوده است؟

کل طرح ما ده روزه بود که سه روزش را بهمبحث دین فطری اختصاص دادیم.

۵- تعداد مخاطبان چه میزان بوده است؟

۱۷۰ نفر

۶- سطح علمی مخاطبان در چه حد بوده است؟

عموما دانشجوی کارشناسی.

۷- آیا در پایان دوره مدرکی به شرکت کنندگان اعطا شده است؟

بله، به اسم دوره ی خط امام

۸- اگر مطلب جالبی دارید و به عنوان خاطره ای می توان از دوره بیان کرد بفرمایید؟

چون دانشجو ها به مباحث اعتقادی خیلی رفلکس نشون نمی دهند خیلی ها مثلا چیز خشک و بی روح خیلی غیر جذاب تلقی می کنند ولی این مباحثاین جوری نبود، خیلی ها می پسندیدند حالا هر چند یک عده ای کلا تو باغ نمی خواهند بیان، ولی اکثر اونایی که من دیدم نسبت کلاس های صرفا معارف خشک باشه خیلی این نحوه بیان براشون جدید بود ابراز می کردن.

۹-  تفاوت این دوره با دوره های مشابهی که برگزار کردید چه بود است؟

من احساسم بر این بود یکی بخاطر نحوه اجرای اساتید که تصویری و مولتی مدیا بودن بحث ها خیلی روی بچه ها اثر گذاشته بود، بحث دیگه هم طرح درس منسجم؛ اینکه بیان یک چیز رو بگن توی سیلابس مشخص، توی ساعت مشخص مطلب را برسونند، نکات مثبتی بود. من توی مباحث اعتقادی تصورم این بود که فلان کتاب اعتقادی را یک شخصی بیاد درس بده، اما دیدم یک تیم کار کرده مشخص هست مسلط به مباحثکه به نظرم این از نکات مثبت باشه.

آرزوی موفقیت روزافزون برایتان دارم.

zanjan1zanjan2zanjan3zanjan4zanjan5

 

دیدگاه ها بسته شده است